Copyright © 2017 Joanna Czarnota Realizacja: Borbis Media

Nazywam się Joanna Czarnota. Mieszkam i pracuję w Poznaniu.

Ukończyłam Autorskie Studium Projektowania Plastycznego i Fotografii Artystycznej we Wrocławiu,  Studium Projektowania Wnętrz we Wrocławiu oraz Rysunek i Malarstwo w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu. Obecnie jestem na piątym roku Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Poruszam się w obszarach fotografii dokumentalnej, instalacji i książki fotograficznej. Moje prace oparte są na zagadnieniach takich jak doświadczanie przestrzeni i jej zamieszkiwanie, skażony krajobraz, pamięć zbiorowa, nadzór, wolność czy śmierć. Nawiązują do II Wojny Światowej. W swoich pracach często wykorzystuję obszerne archiwum rodzinne.

Prezentowałam swoje projekty m.in. na Festiwalach fotograficznych Tajlandii, Japonii i Korei Południowej, Biennale fotografii w Rydze, Festiwalu Książek Fotograficznych XPRINT w Poznaniu i Rybnickim Festiwalu Fotografii. Uczestniczyłam m. in. w warsztatach fotografii dokumentalnej „Visa Pour I’Image” w Perpignan we Francji oraz XIII Przeglądzie Portfolio w Krakowie.

Zawodowo zajmuję się fotografią wnętrz [www.blackinterior.pl]. Realizuję także sesje fotograficzne, podczas których współpracuję z muzykami, aktorami i projektantami mody.

Pracuję z młodzieżą w technikum prowadząc zajęcia fotograficzne.

 

Zapraszam do współpracy